O VÝROBCI

Barbone patří k nejstarším značkám počítačů v České republice a společnost T.S.BOHEMIA a.s. je vyrábí již od roku 1998. V italštině „barbone“ znamená „tulák“. Již tehdy jsme byli přesvědčeni, že se počítače stanou nedílnou součástí pracovišť, škol a domácností. Od té doby si takto cestu k zákazníkům našlo již přes 200 000 „tuláků“.


Milníky v prodejích počítačů Barbone:


Počítače Barbone

Jsou vyráběny ve třech modelových řadách podle zamýšleného využití: řada Office je spolehlivým pomocníkem v kancelářích, řada Home je vhodná do domácností a pro práci s multimédii, řada Games je navržena pro maximální výkon a hraní počítačových her. Každý z vybraných modelů je samozřejmě možné nakonfigurovat přesně podle potřeb zákazníka.

T.S.BOHEMIA vždy nabízela i sestavy pro nejnáročnější hráče. V roce 2008 jsme ve spolupráci s firmou Intel představili nejvýkonnější PC v České republice „Barbone W Skulltrail“ postavené na platformě Intel Dual Socket Extreme.

Barbone Jimi a Petit

Barbone Jimi, vyráběný v letech 2008 až 2010, byl první počítač, jenž šetřil přírodu i vaši peněženku. Přestože měl průměrnou spotřebu elektrické energie jen 38 W, byl díky použitému procesoru dostatečně svižný na jakoukoli běžnou práci.

Současná série PC Barbone Petit Nettop pokračuje v tradici úsporných a rozměrově miniaturních PC vhodných do kanceláří i domácností. Je postavena na dvoujádrovém procesoru Intel Atom a díky montážnímu VESA držáku lze tohoto pomocníka připevnit na monitor nebo televizi. I přes „malinké“ rozměry zvládá přehrávání videa ve Full HD a hraní her.

Při výrobě počítačů Barbone dodržujeme vysokou úroveň kvality služeb daných normou ISO 9001:2001. Ekologicky orientované řízení je prováděno dle normy ISO 14001, jejímž cílem je prevence znečišťování a podpora ochrany životního prostředí.

Historie

Za svou historii získaly sestavy Barbone řadu prestižních ocenění odborných časopisů v České republice: např. Dobrá koupě časopisu Computer, CHIP Tip, PC WORLD Top Produkt, PC Magazine: Editor´s Choice, Tip časopisu Počítač pro každého aj.

V roce 2006 jsme zahájili také prodej notebooků Barbone. Podobně jako PC sestavy si je mohli zákazníci sami individuálně nakonfigurovat podle svých představ. Během roku 2007 jsme prodali celkem 7011 kusů notebooků Barbone. Cenová válka velkých zahraničních výrobců však vedla k tomu, že se výroba v menších množstvích stala nerentabilní a byla v průběhu roku 2008 ukončena.

Zvýšení výkonu notebooků a snížení jejich cen vedlo po roce 2008 k poklesu prodeje stolních počítačů. I přesto si počítače Barbone drží v posledních letech stabilní prodejnost a i v roce, kdy slaví osobní počítače své třicáté narozeniny, jsou díky své kvalitě a špičkovému servisu vyhledávanou značkou.


Spolehlivý pomocník
i pro náročnější