Pečlivý výběr komponent

S výrobou počítačových sestav jsme začali již v roce 1998 a za tu dobu jsme získali množství zkušeností. Základem úspěchu je výběr značkových a prověřených komponent. V tomto směru sledujeme aktuální trendy výrobců a využíváme jen nejnovější technologie.

Ale to samo o sobě nestačí. Stejně jako dobrá mouka a čerstvá vejce nejsou garancí skvělého dortu, tak ani sestavy Barbone by pouhým používáním kvalitních komponent nedokázaly vyhrát tolik srovnávacích testů a získat množství prestižních ocenění předních IT magazínů.

To by nebylo možné bez důkladného testování a sestavování modelů s přihlédnutím k zamýšlenému používání. Například pouhá kvalitní grafická karta je sama o sobě jen prvním krokem k dobře navržené herní sestavě. A naopak špatně zvolené komponenty u kancelářských sestav jsou zbytečně náročné na elektrickou energii, zvyšují hlučnost a zkracují životnost takové sestavy. S počítači Barbone máte jistotu, že Vám nabízí to optimální pro práci, domácí používání nebo hraní počítačových her.

Vše začíná tzv. „na papíře“, kdy přemýšlíme nad způsobem využití připravované sestavy. Vybíráme základní stavební kameny – zda bude sestava využívat procesory s nízkou spotřebou energie nebo zaměřené na výkon. To se promítá i do vzhledu navrhované sestavy, kdy mají úsporné sestavy miniaturní rozměry a bez obav je pak můžete použít jako multimediální centrum v obývacím pokoji. Naopak velmi výkonné sestavy jsou umístěny do dobře odvětrávaných skříní s důmyslně vyvázanou kabeláží, která minimalizuje odpor proudění vzduchu.

Po prvotním návrhu je sestaven prototyp a na řadu přichází důležitá fáze testování. Provádí se nejen celkové výkonnostní benchmarky, ale i testy jednotlivých komponent: grafických karet, pevných disků či stability pamětí. Při finálním výběru se přihlíží také k vzájemné zaměnitelnosti komponent, aby byla sestava snadno konfigurovatelná podle představ zákazníka.

Spolehlivý pomocník
i pro náročnější